Dzień otwarty w Instytucie Fizyki PAN

W dniu 19 października 2013, podczas dnia otwartego w Instytucie Fizyki PAN, Środowiskowe Laboratorium Mikrospektroskopii utworzone w ramach projektu NanoFun zostało zaprezentowano przez dra Remigiusza Worcha w formie pokazu zatytułowanego "Boisko pod mikroskopem, czyli o sposobie pomiaru dyfuzji cząsteczek biologicznych”. Przedstawiono w ten sposób technikę spektroskopii korelacji fluorescencji, którą stosuje się w Laboratorium, co cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W ciągu czterech godzin pracownię odwiedziło łącznie około 70 osób: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, jak również osoby dorosłe.