Dzień otwarty w Instytucie Fizyki PAN

Podczas dnia otwartego w Instytucie Fizyki PAN, który odbył się w dniu 6 grudnia 2014 r., Środowiskowe Laboratorium Mikrospektroskopii zostało zaprezentowane w formie pokazu zatytułowanego "Biofizyka wirusa grypy w sztucznych układach imitujących komórki” poprowadzonego przez dra Remigiusza Worcha. Przedstawiono w ten sposób technikę obrazowania za pomocą mikroskopii konfokalnej, którą stosuje się w Laboratorium, co cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W ciągu czterech godzin pracownię odwiedziło kilka grup (łącznie około 50 osób: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, jak również osoby dorosłe). Odwiedzający zostali poinformowani o inwestycjach aparaturowych realizowanych w ramach projektu.

templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Dzien_otwarty_IFPAN/pic1.jpg

templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Dzien_otwarty_IFPAN/pic2.jpg