Warsztaty dla studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Warsztaty_studenciUAM/IMG_2000.jpgW ramach połączonej akcji promocyjnej projektów Nanobiom POIG 1.1.2. (projekt badawczo-wdrożeniowego) i NanoFun POIG 2.2. (projekt infrastrukturalnego) zostały przeprowadzone warsztaty dla studentów fizyki i biofizyki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas zajęć zapoznano uczestników z możliwościami aparaturowymi Laboratorium Mikrospektroskopii utworzonym w ramach projektu NanoFun w Instytucie Fizyki PAN. Uczestnicy samodzielnie wykonywali pomiary mikroskopowe dla nanocząstek o właściwościach up-konvertujących światło podczerwone (980 nm) do światła widzialnego VIS, które umożliwiają obrazowanie nowotworów (obrazowanie fotodynamiczne), lub do światła ultrafioletowego UV, umożliwiającego uśmiercanie komórek nowotworowych (terapia fotodynamiczna).

W warsztatach wzięło udział ponad 20 osób.

templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Warsztaty_studenciUAM/IMG_1969.jpg templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Warsztaty_studenciUAM/IMG_2016.jpg
templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Warsztaty_studenciUAM/IMG_2017.jpg templates/nanofun/photo/Promocja_wyjazdy_warsztaty_szkolenia/Warsztaty_studenciUAM/P1010852.JPG